close
تبلیغات در اینترنت
logo-samandehi RZHGBFT - 3

RZHGBFT

به بزرگترین پورتال ایرانیان پیداک خوش آمدید

banner
جستجوگر پیشرفتهمهندس معماری

معرفی شغل، محیط کار، فعالیت های شغلی، شرح وظایف و ...


مهندسی معماری برای شما است، اگر ...

مهندسی معماری - مسیر ایرانیاگر از طراحی لذت برده و عاشق ساخت و ساز هم هستید، شغل مهندسی معماری می تواند برای شما ایده آل باشد.

 

معماری چیست ؟
معماری، هنر و فن طراحی و ساختن بناها، فضاهای شهری و دیگر فضاهای درونی و بیرونی برای پاسخ هماهنگ به نیازهای کارکردی و زیباشناسانه است.


معماری هنر و ذوق است !
معماری بیش از اینکه تکنیک و فن باشد، هنر و ذوق است. در واقع می توان گفت ظاهر و نمای شهرها را مهندسان معمار می سازند. معماری، که برخی آن را مادر هنرها می دانند، قدمتی بسیار طولانی در تاریخ دارد و در ایران نیز به سال ها پیش از اسلام باز می گردد.


 مهندس معمار چه کار می کند ؟
کسی که طراح و سازنده بناها و ساختمان ها می باشد، مهندس معمار است. مهندس معمار، نقشه های ساختمان های جدید و برنامه بازسازی و محافظت از ساختمان های قدیمی را طراحی می کند. همچنین کار مهندس معمار طرح ریزی ترکیب و نحوه قرار گیری مجموعه ای از ساختمان ها و فضاهای اطراف آنها نیز می باشد.  او این کارها را با تکیه بر علم مهندسی، ذوق هنری و شناختی که از فرهنگ، آداب و رسوم، جغرافیای انسانی و طبیعی محل مورد نظر خود دارد، انجام می دهد.
 

نمونه فعالیت های مهندس معمار ...
مهندس معماری می‌تواند در زمینه‌های زیر فعالیت کند  :

 • طراحی (تک بنا یا مجموعه زیستی کوچک)، از طراحهای اولیه تا مراحل اجرایی کار و طراحی اجزا و عناصر تشکیل دهنده بنا
 • رهبری و سرپرستی دفاتر مشاور معماری (مهندسی مشاور(
 • نظارت عمومی و عالی بر صحت انجام کار در عملیات اجرایی ساختمانی (مهندسی ناظر)

 • مدیریت و هماهنگی اجرایی پروژه‌های معماری (مدیریت پروژه)

 • تأسیس و سرپرستی مؤسسات پیمانکاری و احداث ساختمان

 • همکاری با کلیه متخصصینی که کار آنها به نحوی با ساماندهی محیط زیست مرتبط است. مانند اکولوژیست‌ها، جغرافی دانان، اقلیم شناسان، برنامه ریزان اقتصادی و اجتماعی و

 • طراحی پارک‌ها و میادین شهری و محوطه سازی آنها

 • مشارکت در پروژه‌های برنامه ریزی و طراحی شهری و شهرسازی

 • طراحی تک بناها در مقیاس کوچک و انجام دکوراسیون داخلی

 • انجام کارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی فضا


دقت، نظم، خلاقیت و ....
مهندس معمار باید روش مند و منطقی باشد. همچنین باید برنامه های طراحی و نقشه کشی کامپیوتری را بداند و بتواند در شرایط کاری پرفشار کار کند. مهندس معمار باید فردی دقیق، منظم و خلاق باشد و با تکیه بر قدرت تجسم، ذوق هنری و علم مهندسی خود به طراحی نقشه ی ساختمان های مختلف بپردازد.
 

تفاوت کار مهندس عمران و مهندس معمار
کار مهندس معمار با مهندس عمران در گرایش سازه شباهت هایی دارد. اما یک تفاوت اساسی بین آنها این است که مهندس عمران در طراحی بنا صرفا به اصول فنی توجه می کند ولی مهندس معمار علاوه بر اصول فنی، به جنبه های زیبایی شناختی، روانشناسی و فرهنگی آن بنا نیز توجه دارد. مهندس معمار معمولا بر اساس ایده های فردی، نیازهای جامعه، قوانین و مقررات موجود و خواست و سلیقه کارفرما، کار طراحی ساختمان ها و بناها را انجام می دهد.  
 
ساعت کار مهندس معمار
معماری مانند بسیاری از مشاغل نیست که بتوان ساعات کاری مشخصی برای آن تعریف کرد. مهندس معمار به طور مداوم با کار خود درگیر بوده و ساعت کاری برای او خیلی معنایی ندارد. محل کار مهندس معمار در دفاتر کاری و در محل پروژه های ساخت و ساز است و در محل پروژه باید از لباس های ایمن از جمله کلاه و کفش مجهز استفاده کند.
 


نیاز جامعه امروز ایران به مهندسین معمار
صنعت ساخت و ساز کشور دچار مشکلاتی است. از مهم ترین ها آنها می  توان به از دست دادن هویت ملی و تاریخی معماری ایرانی و اسلامی و عدم استفاده از دستاوردهای این معماری اصیل و در کنار آن عدم استفاده صحیح از یافته ها و دستاوردهای استاندارد معماری نوین نام برد. به عنوان مثال هنوز مشکلات اساسی از جمله عدم استفاده از سیستم های تهویه مناسب، عدم توجه به لزوم متناسب بودن موقعیت جغرافیایی ساختمان با ویژگی های آن، استفاده از طرح هایی که فضای پرت و غیرقابل استفاده در ساختمان را زیاد می کند و ... در ساختمان سازی ما وجود دارد. برای رفع این مشکلات نیاز به تدبیر و اقدام مسئولان و همکاری متخصصان این حوزه از جمله مهندسان معمار می باشیم.


 

وظایف مهندس معمار

مهندسین معماری با توجه به اینکه در چه محیط های کار می کنند دارای وظایف مختلفی می باشند. ما در اینجا مهمترین وظایف آنها را به صورت طبقه بندی شده اشاره کرده ایم. هر یک از مهندسین معماری با توجه به اینکه در چه محیطی و چه شرکت یا سازمانی فعالیت می کنند چند وظیفه از وظایف زیر را بر عهده دارند.
 • یافتن پروژه جدید از طریق بازاریابی و دادن توضیحات لازم برای مشتری

 • مشورت با مشتری برای تعیین نیاز مشتری و الزامات لازم برای ساختمان ها

 • بررسی و تحلیل شرایط و خصوصیات زمین و محوطه ساخت و ساز

 • تعیین خصوصیات فیزیکی و کمی طرح همراه با تخمین مواد و تجهیزات لازم و هزینه یابی و زمان بندی اولیه پروژه

 • تهیه طرح ها و نقشه های پروژه با استفاده از نرم افزارهای طراحی و مدلسازی کامپیوتری

 • همکاری با سایر مهندسان از جمله مهندسان تاسیسات مکانیک، مهندسان برق و ... در انجام محاسبات فنی و تاسیسات مکانیکی و برقی و ...

 • نظارت بر کار تکنسین ها و کارگران

 • بستن قرارداد با پیمانکاران

 • مدیریت پروژه های ساخت و ساز

 • بازدید از محل پروژه برای اطمینان یافتن از پیشرفت آن مطابق با برنامه


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 367
:: ارسال شده در: آرشیو کل , معماری و شهر سازی ,

نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [پنجشنبه 09 دي 1395 ] [ 23:51]
تاریخ

رشته معماری

 

 

تعريف رشته معماري:

 

معماري در لغت به معناي علم بنايي و ابعاد سازي آمده است و معمار به معناي بسيار عمارت كننده آنكه عمارت كند وموجب رونق و تعالي گردد وعمارت نيز به معني آبادي است. لغات هم ريشه معماري و عمارت نيز همه معنايي از آباداني و زندگي و حيات را درخود دارند. معمر به معناي طويل العمر، معمر به معناي منزل فراخ با آب و گياه ومردم است. معمور يعني آبادان آباد مسكون و داراي جمعيت از مردمان ( لغت نامه دهخدا).

 

در قرآن نيز در مواردي به ساختن و معماري و يا عمارت كه ريشه معماري دارد، اشاره شده است. هنگامي كه خدا مي‎فرمايد "عمروالارض" يعني زمين را آباد كنيد و زمين بنايي والا مي باشد. تعمير هم از همين ماده است و همچنين عمر نيز به معناي تعمير بدان بواسطه روح است واگر زيارت خانه خدا هم عمره مي گويند باز به همين خاطر است كه زيارت مردم مايه آباداني بيت الله الحرام است.

 

در تفسيرالميزان مجموعه اين معاني ( لغوي وقراني) نشان مي دهد كه مفهوم "معماري" عميق‎تر از ساختن به تنهايي و ابعادش وسيعتر از به وجود آوردن كالبد يك ساختمان مي‎باشد كه مفاهيمي مانند زنده‎سازي و احياء و تداوم وحيات وآباداني را درخود نهفته دارد يا به عبارت ديگرمعماري همواره به معناي ايجاد فضايي با روح و حيات تصور مي گردد.

 

 

در اين جا در مقام تعريف معماري بايد به چند نكته زير توجه كنيم :

 

اول اينكه در معماري هميشه معرفت و عمل به هم پيوسته است وسير ازمعرفت به عمل واجرا معماري را پديد مي آورد. ديگر اينكه اثرمعماري همواره در پيوند با محيط مطر ح است و بدون ارتباط با محيط و بافت اطرافش شكل نمي‎گيرد وتعريف نمي شود.

 

بدين ترتيب از مجموعه تمامي آنچه به اجمال بيان شد بطور خلاصه ميتوان گفت كه:

 

معماري نوعي عمل خلاقانه است كه مقصود آن شكل دادن به فضاي زيست انسان درتماميتش مي‎باشد و گستردة آن از جوابگويي به نيازهاي انساني در پيوند با محيط و طبيعت تا بيان عواطف و اعتقادات او طيف وسيعي را در برمي‎گيرد.

 

به اين ترتيب هدف اين رشته تربيت افرادي است كه براين طيف عمل خلاقانه تسلط يافته و توان انتقام بخشي به مقتضاي زيست انساني را داشته باشند تا بدين ترتيب ابعاد كمي وشرايط كيفي زيست و رشد درجامعه فراهم گردد.

 

 

نقش و توانائي :


فارغ‌التحصيلان اين رشته با توجه به آنچه گذشت و بر اساس توانايي‌هايي كه در روند آموزش كسب نموده‌اند مي‌توانند در زمينه‌هاي زير ابقاء نقش نمايند:

 

1- طراحي (تك بنا يا مجموعه‌هاي زيستي كوچك)، از طرحهاي اوليه تا مراحل اجرايي كار و طراحي اجزاء و عناصر تشكيل دهنده بنا، اين زمينه از كار معمار در حقيقت وظيفه محوري او را تشكيل مي‌دهند.

 

2- راهبري و سرپرستي دفاتر مشاور معماري و شهرسازي

 

3- نظارت عمومي و عالي بر صحت انجام كار در عمليات اجرايي ساختماني مديريت و هماهنگي‌هاي اجرايي پروژه‌هاي معماري و شهرسازي (تا حد بناهاي عمومي متوسط) و توانايي مشاركت در مديريت اجرايي پروژه‌هاي معماري گسترده


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 322
:: ارسال شده در: آرشیو کل , معماری و شهر سازی ,

نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [پنجشنبه 09 دي 1395 ] [ 23:48]
تاریخ

زمان زیادی به تاریخ آخر ماه جولای که برای عرضه رسمی ویندوز 10 در ویرایش نهایی اعلام شده باقی نمانده و هر لحظه در محیط وب، خبرها و اطلاعاتی از این سیستم عامل و بیلدهای مختلف آن و البته ویژگی های خاص آن پخش میشود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا یک دسته تصاویر ناب و با کیفیت از پس زمینه های اورجینال ویندوز 10 را در کیفیت 4K و Full HD تقدیم شما همراهان همیشگی شهر سخت افزار کنیم.

همانطور که در جریان هستید مایکروسافت برای هر چه بیشتر موفق شدن و با کیفیت تر بودن ویندوز 10 از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و همین چند روز پیش بود که فلسفه و روش ساخت تصویر زمینه اصلی این نسخه از محبوبترین سیستم عامل رایانه های شخصی را در ویدئویی اختصاصی شرح داد. این تصویر زمینه به همراه 10 تصیر زمینه دیگر که در ادامه برای شما خواهیم آورد از تصاویر زمینه اورجینال ویندوز 10 هستند که انصافاً باید به سلیقه ردموندی ها در انتخاب این تصاویر تبریک گفت. 

خب بیشتر از این شما دوستان عزیز را منتظر نمیگذاریم. بفرمائید، این شما و این هم تصاویر زمینه اصلی ویندوز 10 در کیفیت های 4K و Full HD:

* به منظور سهولت کار شما دوستان عزیز و بالا رفتن سرعت بارگذاری این صفحه، تصاویر با رزولوشن پایین تر را در ادامه میبینید. در صورت تمایل با کلیک روی هر تصویر میتوانید آن را در نسخه و رزولوشن اصلی دریافت کنید.

 


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 350
:: ارسال شده در: آرشیو کل , جالب انگیز ,

نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [یکشنبه 05 دي 1395 ] [ 1:10]
تاریخ
ردیف

ترجمه دستور دستور مخفف
۱ ایجاد و ترسیم موضوع ۳ بعدی با ارایش و منظم ۳d array ۳a
۲ نمایش موضوع با حالت چرخشی ۳d orbit ۳do
۳ نمایش موضوعات ۳ بعدی در حالتی مشابه قدم زدن در جهت دید انتخاب شده ی موضوع ۳DWALK ۳D W
۴ ترسیم وجه های ۳ بعدی ۳D FACE ۳F
۵ جابه جایی موضوعات ۳ بعدی درجهات مختلف ۳D MOVE ۳M
۶ ترسیم چند خطی های ۳ بعدی ۳D POLY LNE ۳P
۷ چرخش موضوعات ۳ بعدی در جهات مختلف ۳D ROTATE ۳R
۸ ترسیم کمان ARC A
۹ تعین مساحت سطوح و چند خطی های بسته AREA AA
۱۰ تغیر امتداد موضوع ترسیم شده ALIGN AL
۱۱ تغیر امتداد موضوع ۳ بعدی ۳D ALIGN ۳AL
۱۲ معرفی فونت های مختلف به محیط اتوکد APPLOAD AP
۱۳ ایجاد و ترسیم موضوع دو بعدی با ارایش و منظم ARRAY AR
۱۴ ایجاد و ترسیم موضوع دو بعدی با ارایش بروش خطی -ARRAY -AR
۱۵ ضبط عملیات در حین اجرای فرامین اتوکد ACTERCORD ARR
۱۶ ایجاد بلوک از موضوع ترسیم شده BLOCK B
۱۷ ایجاد بلوک بروش خطی -BLOCK -B
۱۸ اجرای هاشور سطح ترسیم شده HATCH BH
۱۹ تبدیل خطوط بسته به چند خطی و ناحیه BOUNDARY BO
۲۰ تبدیل خطوط بسته به چند خطی بروش خطی – BOUNDARY -BO
۲۱ شکستن موضوع ترسیم شده بین دو نقطه BREAK B
۲۲ ترسیم دایره بروش مختلف CIRCEL C
۲۳ ایجاد دوربین به عنوان یک جهت دید موضوع CAMERA CAM
۲۴ تغییر خصوصیات موضوع ترسیم شده PROPERTIES CH
۲۵ تغییر خصوصیات مختلف موضوعات ترسیم شده CHANG -CH
۲۶ پخ زدن گوشه های دو امتداد متقاطع خطی CHAMFER CHA
۲۷ ظاهر کردن پنجره ی خط فرمان COMMAND LINE CLI
۲۸ تعین رنگ موضوعات ترسیمی COLOR COL
۲۹ نسخه برداری از موضوعات ترسیم شده COPY CO
۳۰ نسخه برداری از موضوعات ترسیم شده COPY CP
۳۱ فعال کردن نماد دید تصاویر در محیط ۳ بعدی NAVVCUBE CUBE
۳۲ فرمان ترسیم استوانه CYLINDER CYL
۳۳ فرمان تنظیمات اندازه گذاری DIMENSION STYLE D
۳۴ تعین فاصله بین دو نقطه DIST DI
۳۵ تقسیم موضوعات ترسیم شده به تعداد مساوی DIVID DIV
۳۶ تبدیل خط اندازه به حالت شکسته DIMJOGLINE DJL
۳۷ اندازه گذاری به روش خطی DIM LINEAR DLI
۳۸ ترسیم حلقه DONUT DO
۳۹ انجام تنظیمات جدولDRAFTING SETTING DSETTING DS
۴۰ انجام تنظیمات اندازه گذاری DIMENSION STYLE DST
۴۱ درج متن به روش خطی SINGEL TEXT DT
۴۲ پاک کردن موضوعات ترسیم شده ERASE E
۴۳ ویرایش متن درج شده DD EDIT ED
۴۴ ترسیم بیضی ELLIPSE EL
۴۵ ادامه دادن خط یا کمان ترسیم شده تا محدوده ی مقابل EXTEND EX
۴۶ خارج شدن از محدوده ی اتوکد EXIT QUTE
۴۷ گردگردن گوشه ها در موضوعات خطی FILLET F
۴۸ ایجاد لیست مشخصات مورد نیاز از موضوع انتخاب شده FILTER F1
۴۹ ترسیم نمای موضوعات ترسیم شده ی سه بعدی FLAT SHOT FSHOT
۵۰ محصور کردن موضوعات انتخاب شده در یک گروه GROUP G
۵۱ درج هاشور از نوع سایه با ترکیب رنگ ها GRADIENT GD
۵۲ تنظیمات مربوط به گریپ در جدولOPTIONS DD GRIPS GR
۵۳ اجرای هاشور بر روی محاوره ای HATCH H
۵۴ اجرای هاشور به روش خطی -HATCH -H
۵۵ ویرایش هاشو درج شده HATCH EDIT HE
۵۶ مخفی کردن خطوط داخلی در موضوعات سه بعدی HIDE HI
۵۷ درج موضوع بلوک شده به روش محاوره ای INSERT I
۵۸ درج موضوع بلوک شده به روش خطی -INSERT -I
۵۹ الحاق کردن تصاویر در محیط ترسیم IMAGE ALLATCH LAT
۶۰ انتخاب قسمتی از تصاویر الحاق شده IMAGE CLIP ICL
۶۱ درج تصاویر در محیط ترسیم شده IMAGE IM
۶۲ ایجاد حجم مشترک دو موضوع سه عدی INTERSECT IN
۶۳ کنترل حجم مشترک ایجاد شده با فرمانINTERSECT INTERFER INF
۶۴ نمایش موضوع ترسیم شده درحالت های مدل و جانمایی QVDRAWING QVD
۶۵ بستن کادر نمایش موضوع با فرمانQVD QVDRAWINGCLOSE QVDC
۶۶ انتخاب کادر نمایش موضوع درحالت جانمایی QVLAYOUTE QVL
۶۷ بستن کادر نمایش موضوع درحالت کاغذ QVLAYOUTCLOSE QVLC
۶۸ متصل کردن چندخطی ها JOIN J
۶۹ ترسیم خط LINE L
۷۰ تنظیمات جداول لایه بندی LAYER LA
۷۱ انجام لایه بندی به روش خطی -LAYER -LA
۷۲ ترسیم خط راهنما LEADER LE
۷۳ تغیرطول خط ترسیم شده LENGTHEN LEN
۷۴ نمایش مشخصات موضوع ترسیم شده LIST LI
۷۵ انجام تنظیمات مربوط به جانمایی LAYOUT LO
۷۶ نمایش مشخصات موضوعات ترسیم شده LIST LS
۷۷ انتخاب انواع خطوط LINE TYPE LT
۷۸ تنظیم مقیاس نوع خط انتخاب شده LINE TYPE SCALE LTS
۷۹ تنظیم ضخامت نوع خط انتخاب شده LINE WEIGHT LW
۸۰ جابه جایی موضوع MOVE M
۸۱ تغییرو انتخاب خصوصیات موضوعات ترسیم شده MATCHPROPERTISE MA
۸۲ انتخاب وتعین مصالح موضوعات سه بعدی MATERIALS MAT
۸۳ تقسیم موضوع ترسیم شده به فواصل مشخص MESURE ME
۸۴ ایجادقرینه ازمضوع ترسیم شده MIRROR MI
۸۵
ترسیم خطوط مرکب MULTILINE ML
۸۶ ترسیم خط راهنما MLEADER MLD
۸۷ ترسیم خطوط راهنما MLEDERSTYLE MLS
۸۸ انجام تغیرات مربوط به جدول خط راهنما MLEDEREDIT MLE
۸۹ انتخاب وتغییر خصوصیات موضوعات ترسیم شده PROPERTIES MO
۹۰ ایجاد انیمیشن از موضوعات ۳ بعدی NAVSMOTION MOTION
۹۱ درج متن بروش محاوره های MULTILINETEXT MT
۹۲ کپی موضوع بافاصله ی تعیین شده offset O
۹۳ انجام تنظیمات مختلف مربوط به محیط اتوکد Options OP
۹۴ نمایش چرخشی موضوع ۳d orbit ORBIT
۹۵ انجام تنظیمات مربوط به گیره های شیئی O snap OS
۹۶ انجام تنظیمات گیره های شیئی به روش خطی -o snap -OS
۹۷ جابه جایی صفحه ی ترسیم Pan P
۹۸ انجام ویرایش های مربوط به چندخطی ها Pedit PE
۹۹ ترسیم چندخطی Poly line PL
۱۰۰ درج و ترسیم نقطه Point P
۱۰۱ مخفی نمودن پالت ها Hide palettes POFF
۱۰۲ ترسیم چند ضلعی Polygon POL
۱۰۳ نمایش پالت های مخفی شده Shoe palettes PON
۱۰۴ انتخاب و تغیرخصوصیات موضوعات ترسیم شده Properties PR
۱۰۵ بستن جدول خصوصیات ظاهر شده Properties close PS CLOSE
۱۰۶ حذف موارد انتخاب شده ی بکارنرفته درترسیم Purge PU
۱۰۷ ترسیم هرم Pyramid PYR
۱۰۸ انجام محاسبات در محیط اتوکد Quick calc QC
۱۰۹ انجام تنظیمات مربوط به نوارابزارها Quick cui QCUI
۱۱۰ حذف علامت مثبت ازمحیط اتوکدازدیدجاری Redraw R
۱۱۱ حذف علامت مثبت از تمام دیدها Redraw all RA
۱۱۲ راندو کردن قسمتی از موضوع سه بعدی Render crop RC
۱۱۳ باز سازی مجدد محیط ترسیم Regen RE
۱۱۴ ترسیم مستطیل Rectangle REC
۱۱۵ ایجاد ناحیه Region REG
۱۱۶ تغیرنام بلوک و لایه های ایجاد شده Rename REN
۱۱۷ چرخش سطح حول محور Revolve REV
۱۱۸ چرش موضوعات ترسیم شده Rotate RO
۱۱۹ اجرای فرمان رندر درمحیط سه بعدی Render RR
۱۲۰ نمایش جدول رندر اجرا شده Render win RW
۱۲۱ امتداد دادن موضوعات ترسیم شده Stretch S
۱۲۲ تغییر مقیاس موضوعات ترسیم شده Scale SC
۱۲۳ ترسیم صفحه ی برش در موضوعات سه بعدی Section SEC
۱۲۴ تعین روش های مختلف نمایش موضوعات در اتوکد Shad mode SHA
۱۲۵ برش زدن موضوعات سه بعدی Slice SL
۱۲۶ انجام تنظیمات پرش مکان نما به روش خطی Snap SN
۱۲۷ ترسیم سطوح توپر در محیط دوبعدی Solid SO
۱۲۸ تصحیح املایی فرمانهای و واژه های اتوکد Spell SP
۱۲۹ ترسیم خطوط منحنی Saline SPL
۱۳۰ نمایش جدول شیتهای تعین شده Sheet set Ssm
۱۳۱ انجام تنظیمات جدول متن style St
۱۳۲ کسرکردن دوحجم دارای نقاط مشترک از یکدیگر Sub track su
۱۳۳ درج متن به روش محاوره ای M text t
۱۳۴ درج متن به روش خطی -m text -T
۱۳۵ درج و ترسیم جدول table ta
۱۳۶ برش موضوعات سه بعدی با استفاده از صفحه ی برش Section paln Splane
۱۳۷ ویرایش خطوط منحنی Sp edit Spe
۱۳۸ انتخاب و تغیر ضخامت موضوعات ترسیم شده Thickness Th
۱۳۹ ورود از حالت مدل به فضای کاغذ و برعکس Tile mode Ti
۱۴۰ اجرای جدولcustomize وتغیرات نوار ابزارها Toolbar To
۱۴۱ درج علایم انطباق درمحیط ترسیم Tolerance Tol
۱۴۲ ترسیم تیوپ و حلقه ی سه بعدی Tours Tor
۱۴۳ فعال کردن پالت ابزارها Tool plates Tp
۱۴۴ قطع خطوط محدود بین اضلاع Trim Tr
۱۴۵ انجام تنظیمات مربوط به جدول Table style Ts
۱۴۶ انجام تنظیمات مربوط به جدول محورهای مختصات Ucsmanager Uc
۱۴۷ تنظیم واحدهای ترسیم اتوکد Units Un
۱۴۸ ترکیب کردن موضوعات دارای برخوردسه بعدی Union Uni
۱۴۹ فعال کردن جدول نمایش(دید) View V
۱۵۰ انتخاب دید تصاویر به روش خطی -view -v
۱۵۱ تنظیمات زوایای محورهای مختصات Ddv point Vp
۱۵۲ نمایش موضوعات به روش های مختلف در محیط اتوکد Vscurrent Vs
۱۵۳ اجرای پالتvisual style Visual style Vsm
۱۵۴ ایجاد فایل الگوی بلوک W block W
۱۵۵ ترسیم گوه Wedge We
۱۵۶ فعال کردن نماد چرخشی نمایش موضوعات Navsswheels Wheel
۱۵۷ تجزیه ی موضوعات Explode X
۱۵۸ ترسیم خطوط نامحدود X line Xl
۱۵۹ اجرای فرمان zoom و انجام تغیرات بزرگنمایی zoom Z
۱۶۰ اجرای جدول تنظیمات drafting setting Dsettings se

 


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 616
:: ارسال شده در: آرشیو کل , معماری و شهر سازی ,

نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [دوشنبه 29 آذر 1395 ] [ 13:38]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
خبر فوری تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394
پست ویژه تاریخ : چهارشنبه 22 مهر 1394
دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ PDF دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ – کتاب نویفرت (Neufert) یکی از مراجع تاریخ : چهارشنبه 06 بهمن 1395
پست فوری تاریخ : چهارشنبه 06 بهمن 1395
چگونه از هک شدن سیستم جلوگیری کنیم؟ تاریخ : چهارشنبه 22 دی 1395
صفحات سایت
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 930
کل نظرات کل نظرات : 6
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 3
تعداد اعضا تعداد اعضا : 46

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 500
باردید دیروز باردید دیروز : 470
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 3
بازدید هفته بازدید هفته : 1,391
بازدید ماه بازدید ماه : 33,955
بازدید سال بازدید سال : 125,886
بازدید کلی بازدید کلی : 290,278

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.145.38.157
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir