معماری و شهر سازی

این خانم از تمام زنان پولدار جهان ثروتمندتر است + عکس

banner
جستجوگر پیشرفتهاین خانم از تمام زنان پولدار جهان ثروتمندتر است + عکس


این خانم از تمام زنان پولدار جهان ثروتمندتر است + عکس

به گزارش یک مجله معتبر اقتصادی، ثروتمندترین زن جهان نه اپرا وینفری است و نه ملکه الیزابت دوم و نه حتی لیلین بتانکور، مالک کمپانی لوئرال است، بلکه زن معدن دار نه چندان شناخته شده ای در استرالیاست؛ جینا راینهارت.هنگامی که از او درباره مفهوم زیبایی پرسیده شد او حتی به گردنبند مرواریدی که اغلب به گردن دارد، اشاره نکرد، حتی چیزی از چشم انداز اخرایی رنگ مزرعه زیبا و وسیعی که در شمال غربی استرالیا دارد، نگفت.

اما در عوض درباره عنصری نه چندان دوست داشتنی که خانواده او را ثروتمند کرد و حفره هایی در زمین که آن عنصر از آنها استخراج می شود، صحبت کرد؛ زیبایی یعنی معدن آهن وقتی لنگ هنکاک، پدر او، یکی از بزرگترین منابع آهن در جهان را در دهه ۱۹۵۰ کشف کرد، به دلیل کمبود منابع این فلز، صادرات آهن از استرالیا ممنوع بود. اما بعدها صادرات صدها هزاران سنگ آهن هر لحظه بر دارایی های او افزود.
 

اما هنکاک ها تنها کسانی نبودند که از درآمد حاصل از این معدن سود می بردند. جینا راینهارت معتقد است کشف پدرش سود زیادی نصیب استرالیا نیز کرده است. راینهارت با داشتن ثروتی حدود ۲۹ میلیارد دلار از ثروتمندترین زن استرالیا به ثروتمندترین زن آسیا و حتی به اعتقاد بسیاری به ثروتمندترین زن جهان تبدیل شده است.به گزارش پارس ناز به نقل از بی آر دبلیو، مجله اقتصادی استرالیا، او اکنون ثروتمندترین زن جهان است و سیتی گروپ پیش بینی کرده که به زودی ثروت او به بالای ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد و در صدر فهرست ثروتمندترین مردم دنیا قرار می گیرد.

گفته می شود که در ثانیه ۶۰۰ دلار بر ثروت او افزوده می شود. او از اینکه معدن داری نامیده شود که ثروتش را به ارث برده، متنفر است و خود را بازرگان خود ساخته ای می داند که پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۹۲ در کمپانی‌اش تغییر به وجود آورد. در کنار معدن داری، او سهامدار عمده “کانال ۱۰”، یکی از سه شبکه بزرگ تلویزیونی در استرالیاست و همچنین بزرگترین سهامدار فیرفکس مدیا، دومین ناشر بزرگ روزنامه های بزرگ استرالیا نیز هست. هر چند، هفته پیش، سهمش در این شبکه کمی کاهش یافت.

فیرفکس مدیا ناشر سه روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، ملبورن ایج و استرالین فایننشال ریویو، از پرخواننده ترین روزنامه های استرالیاست و این نگرانی در میان روزنامه نگاران این روزنامه ها وجود دارد که او قصد دارد با توجه به دیدگاه های راست گرایانه خود خط مشی این روزنامه ها را تغییر دهد. تمام زندگی او کمپانی اش (هنکاک پراسپکتینگ) است. او سرگرمی ها و علایق کمی خارج از کارش دارد و برخلاف بسیاری از ثروتمندان جهان اهل داشتن تابلوهای نقاشی، اسب‌دوانی و هواپیمای شخصی نیست.

 

او به خاطر کار شبانه روزی اش معروف است. خصومت های شخصی اش افسانه ای شده و بسیاری از کسانی که با آنها درگیری داشته، اطرافیانش بوده اند از جمله پدرش، شریک تجاری اش، همسر اولش، مادر شوهر فیلیپینی اش و حالا سه فرزندش. تکلیف بسیاری از درگیری های او در دادگاه مشخص شده است. یک بار به گزارشگری گفته بود که مهمترین چیز زندگی اش کمپانی اش است و “هیچ چیزی نمی تواند بر سر راه آن قرار گیرد.

مانند پدرش مخالف کمپین های محیط زیستی است و دیدگاه های سیاسی اش همواره تلفیقی از محافظه کاری و طرفداری از آزادی های فردی بوده است. یکی از نخستین قهرمانان زندگی اش، مارگارت تاچر، بانوی آهنین بریتانیا بود. پس از دیدار و صرف نهار با او در سال ۱۹۷۷ بود که شیوه لباس پوشیدنش را تغییر داد، مدل موی دیگری انتخاب کرد و خود را آرایش کرد.

او اعتقادی به تغییرات اقلیمی ندارد و عقایدش به نظرات کریستوفر منکتون، ویسکونت بریتانیایی نزدیک است. در ژوئیه سال گذشته منکتون در یک سخنرانی در بزرگداشت لنگ هنکاک در پرت گفت که “استرالیا نیاز به یک فاکس نیوز (شبکه خبری تلویزیونی متعلق به روپرت مرداک با دیدگاه های دست راستی) دارد که توسط افرادی فوق العاده ثروتمند راه اندازی شده باشد.

راینهارت در آن جلسه حضور نداشت اما بسیاری براین باورند که منظور منکتون از افراد فوق العاده ثروتمند راینهارت بوده است. وقتی ویدئوی سخنان منکتون بر روی اینترنت منتشر شد، حدس و گمان برای تلاش راینهارت برای پیاده کردن استراتژی “فاکس نیوزی” در استرالیا افزایش یافت. به نقل از یکی از اطرافیان راینهارت گفته شده که او در اوایل سال جاری با مرداک دیدار کرده بود و بخشی از گفت و گوی آن دو درباره فاکس نیوز بوده است.

این نگرانی وجود دارد که با توجه به اینکه ۷۰ درصد از نشریات استرالیایی متعلق به امپراتوری مرداک است و ۳۰ درصد باقیمانده در اختیار فیرفکس است، تکثرگرایی رسانه ها در استرالیا از بین برود. ارزش سهم ۱۶۵ میلیون دلاری راینهارت در “کانال ۱۰” استرالیا که گفته می شود نصف شده و همچین حذف ۱۹۰۰ موقعیت شغلی در فیرفکس نشان از آن دارد که سرمایه گذاری رسانه ای راینهارت از نظر مالی چندان پر منفعت نبوده و این سرمایه گذاری صرفا در راستای تاثیرگذاری سیاسی بوده است.

با وجود اینکه این رقم بسیار چشمگیر به نظر می رسد، اما نسبت به دارایی او چیزی نیست. یکی از اطرافیان او اخیرا به من گفت او همان استراتژی ثروتمندان دیگر را دارد -که هواپیمای خصوصی و یا قایق های تفریحی می خرند – او نیز بیش از ۱۰ درصد از دارایی اش را سرمایه گذاری نمی کند. در ادامه تلاش جینا راینهارت برای تاثیرگذاری در رویدادهای استرالیا، او دو سال پیش به مقابله با سیاست های دولت کارگر برای افزایش مالیات بر درآمد صنعت معدن برخاست.

برخلاف معمول، برای زنی که دوست دارد از پشت صحنه تاثیرگذار باشد، او با شعار “مالیات را قطع کنید” به جنگ با کوین راد، نخست وزیر وقت رفت. چند هفته بعد جولیا گیلارد، جایگزین راد شد و بلافاصله اعلام کرد که مالیات معادن افزایش نخواهد یافت.

او علاوه بر تاثیرگذاری، برای حفظ کنترل کامل بر روی کمپانی اش قاطع است. در حال حاضر او بر حقوقی که لنگ هنکاک برای نوه هایش در نظر گرفته با سه فرزند از چهار فرزندش دعوایی حقوقی دارد. قدرالسهم بنیاد خانوادگی هنگاک که بخشی از مالکیت کمپانی را در اختیار دارد، قرار است تا پایان سپتامبر (هنگامی کوچکترین فرزند او ۲۵ ساله می شود) مشخص شود. اما گفته می شود که راینهارت تلاش می کند که این تاریخ را به تعویق بیاندازد تا فرزندانش تا سال ۲۰۶۸ سهمی از کمپانی نداشته باشند.

او که مصمم است همچنان کنترل انحصاری کمپانی را در اختیار داشته باشد، به فرزندانش هشدار داده که در صورتیکه خواسته او را نپذیرند، نابودشان می کند.امضا کنید وگرنه فردا ورشکست می شوید، زمان در حال سپری شدن است، فقط یک ساعت تا ورشکستی و نابودی کامل مانده است” این بخشی از ای میل تهدیدآمیزی است که او خطاب فرزندانش نوشته است.


او به فرزندانش گفته در صورتیکه کاری به کار کمپانی نداشته باشند، پول زیادی می دهد تا طرح های دیگری را دنبال کنند. پس آنچه او به دنبال آن است بیش از آنکه پول باشد، کنترل است. کارشناسان می گویند برخورد سلطه‌ جویانه جینا راینهارت می تواند در استراتژی رسانه ای او نیز کاربرد داشته باشد و این راهی است که پولدارترین فرد تاریخ استرالیا پیش گرفته است.
 

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 403
:: ارسال شده در: آرشیو کل , جالب انگیز ,
:: مطالب مرتبط: پست ویژه , دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ PDF دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ – کتاب نویفرت (Neufert) یکی از مراجع , چگونه از هک شدن سیستم جلوگیری کنیم؟ , آشنایی با رشته معماری داخلی به اعتقاد بعضی ها معماری مادر همه هنرهاست که تعاریف مختلفی از آن ارائه , نکاتی برای انتخاب رشته معماری!!! , شاخه های مختلف معماری کارشناسی ارشد معماری به 4بخش تقسیم میشه که هرکدوم از این بخشا خودشون دارای گر , مهندس معماری معرفی شغل، محیط کار، فعالیت های شغلی، شرح وظایف و ... مهندسی معماری برای شما است، اگر ... , معرفی رشته معماری , دانلود کنید: تصاویر پس زمینه ویندوز 10 با کیفیت 4K و Full HD , دستورات اتوکد همراه با مخفف آن , زیر گنبد کبود؛ تصاویری زیبا از سقف بناهای تاریخی ایران , فهرست موضوعات - علم و فن آوری - معماری و عمران , سخن اول.... مصالح دنیای خاص خود را دارند. با چگونگی قرار دادن آنها در کنار یکدیگر و نیز علائمی که از ط , محاسبه شیب زمین و شیب رمپ در این آموزش تصمیم دارم که نحوه محاسبه شیب زمین یا شیب رمپ را براتون توضیح , ورود به سیستم دانشگاه پیام نور https://reg.pnu.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm برای دانشجویان عزیز دسترسی آسان لین , عکس های باور نکردنی از قبل و بعد ارایش مجموعه : آرایش صورت و زیبایی عکس های باور نکردنی از قبل و بعد , چگونه یک مرد ایرانی از هیچی به یک میلیاردر تبدیل شد مجموعه : مطالب جالب و خواندنی چگونه یک مرد ایرا , تصاویر زیبای هیئت‌ های قدیمی عزاداری , جملات و تصاویر عاشقانه ✔جـــــــــای دلـــــــم خـــــالـــــی✔ سَر بِہ زیر وُ ساڪِت وُ بـ ے בَس , گلایـه کارو از خـدا و جـواب سهراب سپـهری ...!!! ( تیکه از کتاب کفر نامه کارو) ******** ابتدا گلایه : خدایا کف ,
:: برچسب‌ها: این خانم از تمام زنان پولدار جهان ثروتمندتر است + عکس ,
نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 19:48]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 928
کل نظرات کل نظرات : 6
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 47

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 9
باردید دیروز باردید دیروز : 115
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 9
بازدید هفته بازدید هفته : 703
بازدید ماه بازدید ماه : 6,939
بازدید سال بازدید سال : 133,095
بازدید کلی بازدید کلی : 524,108

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 18.207.102.38
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir